Opublikowany przez:
Kasia P.
Źródło artykułu: Paulina Skwarska
2014-03-13 09:43:39
W odzwyczajaniu dziecka od pieluchy najważniejszy jest spokój i traktowanie tego z humorem. Dziecko musi mieć poczucie, że staramy się mu pokazać coś dobrego, ciekawego. Nie można na siłę zmuszać dziecka do siedzenia na nocniku, gdyż wtedy zupełnie się zniechęci i nasze zadanie będzie o wiele trudniejsze niż na początku. Dziecko musi dojrzeć do tego, by rozstać się z pieluchą. Presja, niezadowolenie, karcenie, okazywanie złości i niepokoju, niczemu dobremu nie służy.
Dwulatek z pampersem to nie powód do niepokoju. Większość dzieci zaczyna korzystać z nocnika w drugiej połowie trzeciego roku życia. Statystyki mówią, że dziewczynki wcześniej opanowują tę sztukę. Nam dorosłym może się to wydawać drobnostką, ale żeby dziecku pielucha przestała być potrzebna, musi zauważyć, że chce mu się siusiu, umieć powstrzymać się na chwilę i zdążyć poinformować o tym kogoś dorosłego. Dla dwulatka to zadanie wcale nie jest proste.
Kiedy najlepiej zacząć uczyć dziecko korzystania z toalety? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Pożegnanie z pieluszkami powinno nastąpić między 24 a 32 miesiącem życia. Ale pamiętajmy, że każde dziecko jest inne i dojrzewa do tego momentu w różnym tempie.
Poznajcie kilka sposobów na odzwyczajenie dziecka od pieluchy:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Basia Baya
2014.06.14 12:13
synek ma pół roczku i zakładam mu już czasem pieluchę tetrową by się "przewietrzyła" pupa :)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.